Search and Hit Enter

Сплав замріяним Сновом

?Локація:  Чернігівська область, річка Снов

⏱️ Тривалість:  2 дні

? Складність:  низька

? Дистанція: 30 км

Cтарт:  Сновськ

Фініш: Малий Дирчин

Маршрут

Наша пригода почалась увечері нульового дня.
Трансфер привіз нас до призначеного місця. Це була велика галявина на березі річки. Було темно та прохолодно. Поспіхом встановивши намет та назбиравши сухих гілок на вечірній чай, ми розмістились біля багаття. Вночі низину, в якій була розташована наша галявина, почав огортати туман. Так почався наш дводенний сплав річкою Снов.

ДЕНЬ 1
Кава приготована на вогні набагато смачніша за звичайну. Смакуючи нею, ми роздивились нашу гялявину, на якій учора потемки ставили намети.

Це було урочище на березі річки Снов. Тут місцеві люди відпочивають на вихидних. Чиста та простора галявина, досить велика щоб поставити з десяток наметів на чималій відстані та не заважати один одному.


Ранкова кава та ранковий туман закінчились майже одночасно. Зібравши речі та ставши на воду, ми почали долати наші перші метри річкою Снов.


У цьому місці вода була неширока, без завалів чи інших перешкод.


У перший день довелося звикати до стрімких поворотів річки та швидких змін краєвиду. Місцина, якою ми просувалися, не виглядала дикою. Час від часу зустрічались рибалки з вудками, а також місточки, що перетинали річку.


Час до обіду минув швидко…
Стоянку було обрати нескладно – на повороті річки зі зручною “парковкою” та пологим піщаним берегом для релаксового обіднього купання. На березі був великий дерев’яний стіл та лавки, де легко розмістилась уся команда. Пообідавши та трішки відпочивши, ми вирушили далі.

Медитативне веслування досить гарно прочищає голову від зайвих думок та міського гомону, якого так багато в наш час.


Ночівля для нас була запланована заздалегідь: місце коло села Нові Млини. Звичайно, що ніякого вказівника на воді не було, але гарний дерев’яний місток ми побачили ще здаля. Тож останні півкілометра ми просто дрейфували за течією, роздивляючись береги. Проста місцина недалеко від села, поряд річка, трошки дерев довкола та сільске поле – краще місце для табору годі й шукати.
Там ми і зупинились.
Після встановлення наметів ми пішли досліджували околиці. Тож перейшовши місток, ми рушили в бік села. Прогулюючись, ми роздивлялись місцеві інфраструктурні об’єкти: школу, магазин, сільраду та церква.


Магазин був закритий, що було не дивно для цього вечірнього часу. Взагалі Нові Млини потребують окремої розповіді, але скажу, що це українське село зі своїм колоритом.


ДЕНЬ 2
Ранок другого дня знов зустрів нас туманом, що окутав наш табір, мов ковдра. Похапцем поснідавши, ми рушили далі. Маршрут на сьогодні був від Старих Млинів до села з цікавою назвою Малий Дирчин, де нас мав чекати трансфер. Далі маршрутом річка звивалась все більше та більше, іноді повороти досягали 180 градусів, зовсім розвертаючи нас. Проходячи повз чергове, село ми побачили діда, який веслував стоячи, зовсім як і ми 🙂

Сьогодні ми пройшли під кількома містками. Біля них завжди хтось був. Люди рибалили, купались, відпочивали чи просто гуляли з дітьми. Приємно було бачити привітні та доброзичливі обличчя. Діти махали нам руками та голосно вигукували, привертаючи до себе увагу. За кілька кілометрів до фінішу ми зробили зупинку, щоб насолодитись місцевими краєвидами та трішки перепочити. Свіжезварений борщ допоміг відновити сили та додав настрою веслувальникам.


Загледівши попереду бетонний міст через річку, ми вже знали що це кінцева зупинка. Ще кілька змахів веслом та з-за рогу показався автобус. Малий Дирчин привітав нас нешироким піщаним пляжем. Кілька місцевих жителів купались неподалік, вони зовсім не здивувалитсь, побачивши нас. Здається, цей маршрут річкою Снов досить популярний у любителів водних пригод. Неохоче зібравши речі та запакувавшись у автобус, трішки стомлені, але дуже задоволені ми вирушили додому.
Ось Так і закінчилась наша пригода. Дякуемо тобі Снов.

Зустрінемось на воді.

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *