Search and Hit Enter

Rapid 10’6” vs Gladiator 10’6″ MSL 2018 (оновлено)

Вслід за активно зростаючим інтересом до САП спорту на українському ринку з’являється все більше брендів САП-дощок.

Вони відрізняються за формою, довжиною, шириною. Різниця в цінах також вражає, тож у нас часто питають “У чому ж різниця? Чому один і той же товар коштує від 8 до 40 тисяч гривень?”

У нашому тест-арсеналі є бюджетні, середні САПи, а також дошки преміальних брендів.

Тож, щоби допомогти вам зробити правильний вибір, ми починаємо серію оглядів цих дощок і стартуємо з середнього сегменту. А саме – Rapid 10’6” та Gladiator 10’6″ MSL 2018.

[fullwidth backgroundcolor=”#f2f2f2″ imagebackground=”” backgroundrepeat=”repeat” align=”center”]

[/fullwidth]

 

Почнемо із загальних характеристик, поданих на сайті виробників:

Rapid 10’6”. Прогулянкова надувна SUP дошка з корпусом підвищеної міцності. У складеному вигляді має компактні габарити, складається разом з насосом в рюкзак. Матеріал корпусу – багатошаровий ПВХ Drop stitch. Робочий тиск – 20 psi. Ідеальна для відпочинку на воді, навчання SUP, нетривалих подорожей, використання в прокаті.

Термін гарантії – 1 рік

Комплектація

 • SUP дошка;
 • Насос;
 • 3 Зйомні плавники; 
 • Рюкзак;
 • Ремкомплект 

Характеристики

Довжина 320 cm (10’6”)
Ширина 82 cm
Товщина 15 cm
Маса 11 kg
Величина робочого тиску 14-18 psi  
Рекомендоване
навантаження
до 110 кг

Ціна  11 900


Gladiator 10’6″ MSL 2018. Найуніверсальніший SUP у своїй лінійці, розроблений для подорожей і прогулянок. Подорожуйте, займайтеся йогою, ловіть невеликі хвилі, плавайте в бурхливій воді – все це ви отримуєте за доступною ціною.

Завдяки новому матеріалу MSL, який став стандартом індустрії, у Gladiator дуже легка вага, на 35% легшою та, водночас, жорсткішою.

Термін гарантії – 3 роки

Комплектація

 • SUP дошка;
 • Насос подвійної дії;
 • Алюмінійове складне весло;
 • Зйомний FinBox плавник;
 • Рюкзак;
 • Спіральний ліш;
 • Ремкомплект.

Характеристики

Довжина 323 cm (10’6”)
Ширина 84 cm
Товщина 12 cm
Маса 10 kg
Величина робочого тиску 26 psi
Рекомендоване
навантаження
до 130 кг

Ціна  14 678

 

Огляд

Gladiator 10’6″ MSL 2018. Гладіатор вже другий рік активно продається на українському ринку. Але цьогорічна лінійка нових моделей, порівняно з попередніми, легша на 2 кг та жорсткіша за рахунок технології MSL.

Ця абревіатура розшифровується як Monocoque Structural Laminate, а сама технологія заключаєтся в тому, що виробник відмовився від стандартного процесу склейки кількох слоїв вручну. Замість цього було створено щільніший матеріал, що в результаті ламінується за допомогою машини. У даному випадку, завдяки тому, що виробник прибрав людський фактор з процесу ламінування, досягається більша міцність, легкість та якість дошки.

Верхня частина дошки покрита великим за площею ковриком, що має хорошу контактну поверхню як з гідровзуттям, так із босими ногами.

Міцна ручка по центру для переносу дошки, два рина (металіеві кільця зпереду та позаду для кріплення) для кріплення ліша.  Також у нього є стандартна система кріплення вантажу в передній частині дошки (4 петлі та еластичний шнур).

Наступна технічна особливість дошки Гладіатор в тому, що її робочий тиск складає 26 PSI.

Раніше максимальний тиск у світі складав 25 PSI. Такі дошки виготовляли Shark та Red Рaddle. Забезпечити таку жорсткість без втрати у формі дошки досить складно, особливо якщо йдеться про середній ціновий сегмент. Тому виробники зазвичай не заморочуються і випускають моделі 20 PSI, Гладіатор же зробив стрибок з 18 до 26 PSI.

Чесно кажучи, качати дошку до заявленого в технічних характеристиках тиску було трохи страшно, враховуючи що сам бренд має всього лиш 3 річний досвід у виготовлені САПів. Думали рване. Але ні – успішно накачали до 26 PSI й дошка при цьому взагалі не деформувалась. Тож тест на накачку по повній – пройдено.

Варто лише зазначити, що після 20 PSI постійно вибивало шланг насоса з клапану, але це легко фікситься за допомогою ущільнюючої червоної резинки, що міститься в комплекті до насосу.

Весло, що міститься в комплекті – алюмінієве трьох компонентне з нейлоновою лопатю, та системою кріплення CamLock є плюсом для загальної комплектації, але я б не розраховував на нього при активному використанні на увесь сезон. Тому з часом доведеться докомплектуватись якіснішим веслом.

Дошка має два вклеєних бокові плавники та центральний зйомний, з системою кріплення US Box Fins – більш професійним варіантом, що дає можливість ставити різні типи плавників. Цей фін вставляються в рейку після накачування дошки, та кріпиться за допомогою простої гайки, що легко закручується вручну, без використання додаткових інструментів.

Додатково для вклеєних плавників є надувний суппорт для запобігання деформації під час транспортування.

Насос повійної дії, тобто працює на закачку повітря і на викачку, а також є перемикач single action/double action – тобто функція закачки повітря під час руху насоса як вверх, так і вниз.

Також в комплекті є спіральний ліш (що є такоє немало важливо для безпеки на воді) та ремкомплект (ключ для клапану, клей та матеріал для латок, у відповідності до кольорів  дошки).

Рюкзак для переноски дошки – стандартний.

Він має два наплечні ремені та додатковий напоясний – для меншого навантаження на спину. Ззовні є бокові ручки для більшої зручності при завантаженні чи розвантажені рюкзака.

Також є невеликі додаткові бокові кишені для води чи речей, а в адресне вікно можливо розмістити інформацію про власника дошки, що допоможе уразі втрати рюкзака.

Усередині вшиті ремені для фіксації дошки під час траспортування та два додаткові – для трикомпонентного розкладного весла.

 

Rapid 10’6”. Rapid з’явився на вітчизяному ринку минулого року і позиціонує себе, як перший національний бренд SUP. Матеріал корпусу – багатошаровий ПВХ Drop Stitch. Ця технологія є найпопулярнішою з усіх і має міцну конструкцію з базового матеріалу.

Секрет міцності таких дощок в тому, що основа проклеюється додатковим зовнішнім слоєм ПВХ. Це робиться вручну на вже накачаній дошці поверх первинного слою.

Два слої роблять дошку жорсткішою, міцнішою, але й, водночас, трохи важчою. Закачується  Rapid 10’6” до тиску в 14-18 PSI, при цьому жодних деформацій чи дефектів не було помічено.

Верхня частина борду також покрита великим за площею ковриком з хорошою контактною поверхнею для ніг. Сап має міцну центальну нейлонову ручку для переносу дошки та дві додаткові (зверху-низу), на яких містяться металеві кільця для фіксації ліша.

У передній частині дошки також є багажні троси – еластична мотузка, що кріпиться до дошки чотирма металевими напівкільцями. Під ними легко поміститься гермомішок з речами під час подорожі чи прогулянки.

Дошка має три плавники – центальний та два бокові.

Усі три є зйомними та мають стандартну систему кріплення – за допомогою  пластикової фікси, приєднаної до плавника мотузкою.

 

Насос звичайний. Без додаткових функцій, типу закачки в обидві сторони при руху поршня вверх і вниз, але це не біда. З ним дошка качається в середньому за 8-10 хв.

Також відповідно до опису в комплекті має бути ремкомплект – хоча на жаль у придбаному нами комплекті для тесту, замість стандартного набору (ключ, клей та матеріал для латок) містився лише шматок сірого ПВХ-матеріалу (хоча дошка 90% червоного кольору). Ми звернулися з цією проблемою до виробника і як виявилось повні комплекти мають невдовзі надійти.

У результаті менш ніж за 2 тижні ми отримали повний ремкомплект для даної моделі – ключ для клапану, клей та матеріал для латок, у відповідності до кольорів  дошки.

 

Рюкзак для переноски дошки також стандартний.

Він має два наплечні ремені та додатковий напоясний – для меншого навантаження на спину. Ззовні є бокові ручки для більшої зручності при завантаженні чи розвантажені рюкзака.

Всередині є додатковий карман для кілів та два ремені для фіксації дошки всередині рюкзака.

 

Тест на воді

На воді обидві дошки є оптимальними для райдерів-початківців. Вони обидві доволі жорсткі, але все ж відчувається різниця у їхній стабільності руху. Гладіатор за рахунок довшого плавника — гарно ковзає, легко повертає та маневрує. Rapid через коротшого центального плавника – більш маневрений, але в той же час, доводиться частіше перекидати весло з руки в руку.

 

Висновок

Резюмуючи, хочеться зазначити, що різниця в ціні між цими двома дошками складає трохи менше 3 тисяч гривень на користь Rapid. Обумовлена вона впершу чергу комплектацією. Адже разом з Гладіатором ви отримаєте крім дошки, рюкзака та ремкомплекту, просте алюмієве весло та ліш – абсолютно все, що потрібно для повноцінного катання одразу після купівлі. Також важливим особисто для нас є система кріплення центрального плавника в Гладіатор, що дає можливість змінювати плавники, відповідно до умов плавання.

Але вибір за вами, друзі! Зустрінемось на воді

 

4 Comments

 1. Так до Рапіду весло у комплект не входить? а то на початку статті написано в комплектності, що входить, а по тексту – не входить.

  1. Тетяна, доброго дня! Дякуємо за коментар, ми виправили помилку у тексті – весла у комплекті немає.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *