Search and Hit Enter

Золотою річкою до Мертвого острова

?Локація: Черкаська область

⏱️ Тривалість: 5-6 годин

? Складність: Cередня

? Дистанція: 8 км

? Cтарт: Залісся, Золотоніський р-н

? Фініш: ст. Панське, Черкаська дамба

 

Маршрут

До старту маршруту найпростіше дістатися на дизелі Черкаси-Гребінка, що відправляється із залізничного вокзалу щодня о 07:34. Менш ніж за годину виходимо на станції Залісся в 100 метрах від старту. Качаємо дошки за невеликою дамбою та стартуємо.

Ми проходимо двома невеликими річками – Золотоношкою та Кропивною, з живописними майже безлюдними берегами.

Води Золотоношки прозорі та не глибокі, тому під час подорожі дуже заворожують кількаметрові водорості, що тягнуться за течією на десятки метрів.

Місцями на воді трапляється латаття білих лілей.

Золотоношка плавно переходить у річку Кропивну. Пливемо між вузькими берегами, оточеними лісом аж допоки не впираємось у дамбу.

Після невеликого обносу продовжуємо рух гирлом річки.

Через кілометр-півтора вузькими заплавами, виходимо в акваторію Дніпра та прямуємо до таємничих безлюдних островів, що знаходяться на території Липівського орнітологічного заказника.

Фото #drone-hooligane

Саме через заповідність цієї мисцевості, тут збереглася повна автентичнисть природи – чиста прозора вода, велика кількість диких птахів, містичні краєвиди. Часом біля самісінького весла шугає величезна риба…

Фото #drone-hooligane

Робимо зупинку на дикому пляжі одного з островів. Тут готуємо обід, купаємось та засмагаємо. Також можна прогулятися дивовижними заплавами цього Дніпровського архіпелаху та побродити між таємничих сухих дерев самого острова.

Залишається останній ривок – до станції Панське, що знаходиться посеред найдовшої дамби України. Тут можна трохи відпочити, доки підсохнуть дошки, чи прогулятися до оглядового майданчика навпроти станції.

Фото #drone-hooligane

Зібравши спорядження, до Черкас можна дістатися на маршрутці №306, що проходить тут кожні 30 хвилин, або ж сісти на дизель, що зупиняється тут кілька разів на день.

Готові? Погребли?

 

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *