Search and Hit Enter

“Народжені рікою”: Ірдинь

ТОВ “Черкаський торфобрикетний завод” переміг у конкурсі публічних закупівель, отримавши спеціальний дозвіл на видобуток торфу на Ірдинських болотах. Про це розповідає команда телепроєкту “Народжені рікою” у другому випуску програми в межах проєкту “Створюй із Суспільним”.

Поклади торфу біля села Ірдинь виявили в 30-их роках минулого століття. Торф зацікавив людей як дешеве паливо і добриво. Тож згодом почалося активне видобування та розвезення не лише по навколишнім селам, а й залізницею до Білозір’я, а далі – по всій країні. На початку 70-х років торф почали видобувати механізовано, а в 1985 році на Ірдинських болотах побудували торфобрикетний завод. Під видобутком торфу було більше тисячі гектарів. З розпадом Союзу завод перестав працювати. Селяни почали масово ловити рибу та збирати рідкісні рослини і продавати”, – розповідає селищний голова села Ірдинь Олександр Максимов.

І хоча місцеві жителі бідкаються про відсутність роботи в селі, екологи вважають, що торф не потрібно видобувати.

Вилучення торфу призведе до збагачення атмосфери вуглекислим газом і, як наслідок, до зміни клімату. Відтак, менша випаде кількість опадів або ці опади випадатимуть рідше. А така ситуація набагато гірша, ніж зараз. Зберегти торф – це надзвичайно важливе завдання, – вважає еколог Олександр Спрягайло. – Тому і до боліт треба ставитися відповідально і берегти цей природній ресурс. Болота – це унікальні екосистеми, які перезволожені, містять багато торфу і багато видів рослин. Унікальний світ Ірдинських боліт має великі запаси води”

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *